PL EN

MOYA krew się liczy

Akcje krwiodawstwa stają się stałym elementem działalności społecznej sieci stacji paliw MOYA i cieszą się rosnącą popularnością. Właściciele, ajenci, pracownicy i klienci naszych stacji bardzo aktywnie angażują się w organizowanie akcji, których celem jest pomaganie innym ludziom.
Każdego dnia punkty krwiodawstwa i krwiolecznictwa borykają się z ograniczonymi zasobami krwi. Jej brak jest jednak szczególnie odczuwalny w czasach pandemii. Oddawanie krwi jest bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla życia lub zdrowia dawcy. Sama krew jest niezbędna w stanach zagrożenia życia (podczas krwotoków czy operacji ratujących życie). Wykorzystuje się ją także w leczeniu niedokrwistości, która występuje u chorych cierpiących na nowotwory.
Przeprowadziliśmy już kilka akcji „MOYA krew się liczy”, która ma miejsce na stacjach paliw w niebiesko-czerwonych barwach. Krew zbieraliśmy m.in. w Całowaniu k. Warszawy, Zatorze oraz w Siemianowicach Śląskich, odniosły spory sukces. Uzyskaliśmy w sumie kilkadziesiąt litrów krwi, którą przekazano potrzebującym.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz zrezygnować ze zbierania informacji poprzez pliki cookies, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki - w takim przypadku nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu.